Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!

... tisková zpráva z EON Cupu 2010

23.06.2010 21:50

Do Velkého finále se probojovali fotbalisté z Bohemians 1905

Pražskou část letošního šestého ročníku největšího fotbalového turnaje pro hráče do deseti let E.ON Junior Cup 2010 vyhráli v neděli fotbalisté Bohemians 1905 a budou tak reprezentovat hlavní město v celorepublikovém Velkém finále, hraném v září ve Starém Městě.

Ve finále Bohemka porazila Admiru Praha rozdílem třídy 5:0. „Za víkend jsme hráli tři turnaje a kluci už toho měli opravdu dost. Proto jsem rád, že vše odehráli ve skvělé formě. Ve finále pak rozhodovali naši individuální hráči ve hře jeden na jednoho,“ řekl těsně po turnaji trenér Bohemians 1905 Filip Souček.

Třetí místo si po zápase nad FK Viktorií Žižkov zajistil ABC Braník. Vyhrál 3:2. První tři týmy získaly kromě ocenění i kompletní sadu dresů. Bohemka se navíc bude připravovat na Velké finále. „Budu hlavně motivovat kluky jako doposud a pokusíme se udělat výsledek poctivým tréninkem,“ oznámil Souček.

Podle garanta pražského turnaje Pavla Ondračky si Bohemka vítězství zasloužila. „Práce s mládeží je v tomto klubu na vysoké úrovni, a to se vyplácí,“ vysvětlil Ondračka a zdůraznil, že v této věkové kategorii není až tak důležité vítězství, i když výhra zanedbatelná není.

„Jde hlavně o to, aby se kluci dobře u fotbalu pobavili, a to tento turnaj vzhledem k výhrám, doprovodnému programu a možnosti postupu naprosto splňuje,“ doplnil garant. Jeho slova potvrdil fakt, že každý hráč obdržel, nehledě na výsledek, fotbalový míč. Trenéři pak volili nejlepšího střelce, brankáře a hráče turnaje.

Tím posledně zmíněným se stal Matěj Koubek, který získal týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze s možností setkat se s tímto nejlepším brankářem světa. „Je to úžasné a hrozně se těším. Pokud Petra Čecha uvidím, požádám ho o autogram,“ konstatoval desetiletý Matěj. V průběhu závěrečného ceremoniálu pak hráči přebírali ocenění z rukou ligových fotbalistů Ondřeje Čelůstky a Milana Černého či kajakářky a členky E.ON TEAMu Kateřiny Neumannové Marcely Krauzové.

Hráči i diváci si pak v průběhu dne užívali doprovodného programu, který tvořili dovednostní disciplíny a další soutěže o hodnotné ceny. V centru zájmu byla letošní novinka E.ON Rodinný fotbálek, kdy hrají na speciálním nafukovacím hřišti rodiny. Vítězem se stala rodina Somrova. Vyhrála Mercedes třídy B na víkend. „Tým jsme složili s mamkou a bratrem. Hrozně se nám to líbilo, bylo to opravdu skvělé. Pokud bude hezké počasí, pojedeme zapůjčeným autem na Máchovo jezero se vykoupat,“ sdělil šestnáctiletý Martin Somr.

Turnajem v Praze skončila základní část E.ON Junior Cupu. „Do bojů v regionálních kolech nastoupilo 144 týmů a na dva tisíce malých fotbalistů. Z tohoto počtu má pouze dvanáct vítězů právo účastnit se Velkého finále, které slibuje už nyní velmi kvalitní zápasy,“ podotkl za hlavního pořadatele energetickou společnost E.ON Marek Pagač.

Nejlepší brankář:                  Josef Smutný               FK Admira Praha

Nejlepší střelec:                    Daniel Jaroš                 Bohemians 1905

Nejlepší hráč:                        Matěj Koubek             Bohemians 1905 - získává certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha

Autor: Marek Pagač

Ve finále Bohemka (v bílém) porazila Admiru Praha rozdílem třídy 5:0 a stává se tak posledním finalistou šestého ročníku E.ON Junior Cup.

Bohemians1905: Dvanáctku finalistů, kteří se střetnou ve Velkém finále, uzavírá tým Bohemians 1905.

Nejlepší hráč turnaje Matěj Koubek – Fotbalová škola Petra Čecha přivítá i posledního účastníka Matěje Koubka, který byl trenéry zvolen nejlepším hráčem pražského kola E.ON Junior Cup 2010.