Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


Tempo - Admira 2:2 (0:0)

27.02.2011 20:24

Po úspěšném sobotním turnaji na Šeberově nás čekal v neděli těžký zápas s naším známým soupeřem z Kobylis, Admirou. Dá se říci, že tento zápas byl pro nás důležitou prověrkou na pomalu závěr zimní přípravy. Přesně za měsíc budeme mít již za sebou první jarní kolo mistrovské soutěže, kdy přivítáme Slavii Praha.

Na začátku zápasu se prezentoval hned v první minutě Honza Buneš, střelou z dálky. Pak se hra odehrávala především ve středu hřiště, kde dominovali především obrany a brankáři byli bez práce. Malinko víc navrch měla Admira, která se snažila svůj tlak vygradovat až ke vstřelení branky. Kluci se bránili útokům admiráků a vyráželi k rychlým brejkům. Když se nemohla Admira dostat k brance, zkoušela štěstí z dálky, ale pozorného Machalu v brance nepřekvapili. Ve 13. minutě vytáhl právě Machala svůj super zákrok, kdy chytil soupeři tutovou šanci.

Během první půle se jinak nic moc již nestalo. Za zmínku snad stojí jen trestný kop Richtera, jehož střela mířila doprostřed branky a brankář Admiry ji hravě chytil. V poslední minutě jsme ještě zahrávali rohový kop, ale míč proletěl jen před brankou soupeře a nic jiného už oba týmy do poločasu nestihly, jelikož rozhodčí poté ukončil první půli.

Druhá půle začala pro nás velmi dobře. Honza Polívka vystihl ve 27. minutě rozehrávku soupeře, dostal se do úniku, udělal kličku brankáři a poslal míč do prázdné branky - 1:0. Soupeř se nechtěl smířit s takovým stavem a chtěl co nejdříve srovnat. Bohužel se mu to podařilo hned o dvě minuty později. Střela z dálky se otřela o naši pravou tyč, míč se dostal před zcela prázdnou branku, kde nekrytý útočník dorážel do prázdné branky - 1:1.

Admira se tlačila před naši branku i nadále, ale naše obrana v čele s Holubem v brance odolovála. Dominik ve 34. minutě chytil dvě nebezpečné střely. Nejen Admira útočila, ale i my. Ve 37. minutě jsme vybojovali rohový kop, který zahrával Polák. Na jeho centr si naběhl skvěle Honza Polívka a hlavou bohužel minul branku.

Ve 42. minutě se nechali oklamat Kryštof Polák a Tomáš Čermák. Útočník si posunul míč a střelou otočil výsledek utkání v náš neprospěch - 1:2. Admira byla v plné síle a nám naopak asi síly docházely, takže hned o dvě minuty později zvonila další naše tyč a břevno. Toto jsme přežili a naopak jsme chtěli my zaútočit a pokusit se vyrovnat. Ve 47. minutě unikal Honza Polívka, v pokutovém území byl sražen a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Martin Richter a, stejně jako v sobotu, chladnokrevně zavěsil - 2:2.

Do konce zápasu zbývali necelé tři minuty, ve kterých stačil už jen vyvézt míč Honza Buneš po levé straně a došel si pro faul. Přímý kop zakroutil Martin Richter na branku, kde ho chytil v pohodě brankář Admiry. To už ovšem rozhodčí sledoval čas a utkání za nerohodného výsledku ukončil.

My, trenéři, jsme předpokládali těžké utkání, což se potvrdilo. Soupeř dobře kombinoval a hlavně vše bylo v rychlosti. Pro některé hráče to bylo překvapivé a vysoké tempo. Na druhou stranu musím říci, že kluci  se rvali a bojovali, za což je musíme pochválit. Před začátkem sezony, která už je skoro za dveřmi, ještě máme co zlepšovat, ale rozhodně se nemáme čeho bát, pokud budeme pokračovat v takových výkonech!

FC Tempo Praha - FK Admira Praha 2:2 (0:0)

Branky Tempa: 28. Polívka, 47. Richter (z penalty)

Sestava Tempa: Machala, Holub - Čermák, Soukup, Tököly, Polák, Polívka, Richter, Višvader, Buneš, Ctibor, Mašek, Rožníček, Pecha, Hrstka 

—————

Zpět