Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


Soustředění Milevsko - 3. díl

18.03.2009 19:16

Zimní soustředění Milevsko 14.3. – 21.3. 2009

 

Díl 3.

 

A začíná nám druhý poločas, je středa a soustředění se láme do druhé poloviny. Sluníčko se snaží hřát, ale ostrý vítr je stále dost chladný. Očekáváme, že se dostaví únava, ale proti ní budeme bojovat soutěživým duchem, začíná Olympiáda o Krále soustředění. Hned ráno vyvěšujeme na chodbu výsledky ze Švábova a plán disciplín na dnešek: střelba na rychlost, vytrvalostní běh, skok do dálky, trojskok, panenky, autové vhazování a švihadlo.

To vše zvýšilo náladu kluků, všichni jsou v očekávání, jak si povedou v porovnání s minulem, prognózy a tipy na vítěze v zákulisí nahrávají k rivalitě, ale pravda se ukáže na hřišti.

 

Dopolední trénink máme na velkém hřišti, tak kluci rozdělení na 4 skupinky hrají na dvě, střílejí na branku a plní disciplínu střelby na rychlost. Výkony jsou vyrovnané, každý do toho dává maximum, nikdo nechce zaostat. Máme velmi bedlivé rozhodčí, takže výsledky jsou pečlivě zapisovány a kontrolovány.

Po střelbě a krátkém odpočinku asi přichází nejnáročnější disciplína, běh na 10 minut. Kluci statečně krouží okolo velkého hřiště (po skončení disciplíny dochází k oficiálnímu změření a velikost je 100m x 60m, takže 320m), bojují s únavou, přemáhají bolesti, ale každý maká naplno, nikdo nevzdává a poslední minutu do toho dali opravdu všechno.

 

K obědu je smažený sýr a hranolky, což mizí z talířů neuvěřitelnou rychlostí, přece jen již řádně vyhládlo, výdej energie byl maximální a také se jedná o oblíbené jídlo většiny z nich. Posilněni vydatným obědem a odpočinkem vyrážíme na odpolední trénink na malé umělce.

 

Trénink je zaměřen na střelbu, pohyb s míčem a mezitím si kluci odbývají jednotlivé disciplíny. Vše probíhá hladce, kluci v mezičase si vyměňují informace, kdo kolik udělal nožiček, jak se mu podařil skok, ale stále se soustředí na nácvik narážeček a střelby. Trénink zakončujeme fotbálkem, už je vidět, že se kluci přece jen sehrávají, akce jsou již rychlejší, ale i obrany fungují lépe.

 

Večer jdeme do tělocvičny na relaxační aerobik, který trochu pomůže uvolnit již unavené nohy a také kluky rozehřeje na poslední disciplínu, švihadlo. Tak budeme mít za sebou polovinu disciplín a již se začne rýsovat i možné pořadí, ale každá disciplína může řádně zahýbat celkovým výsledkem.

 

—————

Zpět