Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


Opět stříbro - tentokrát ze Sedlčan

16.06.2008 14:49

FC TEMPO - FK Admira 0:0

V úvodní utkání bez šancí se body zaslouženě dělily mezi oba týmy.

—————

Zpět


FC TEMPO - FK Admira 0:0

V úvodní utkání bez šancí se body zaslouženě dělily mezi oba týmy.


FC TEMPO - Motorlet A 2:1

Po zaváhání, na začátku utkání, se dostal soupeř do vedení. Dlouho kluci marně dobývali branku Motorletu, ale nakonec se jim podařilo zápas otočit. Z penalty, po faulu na Polívku, vyrovnal Tomáš Nejedlík a vítězství na naši stranu strhl Martin Obuškevič.

Branky Tempa: Nejedlík (pen.), Obuškevič


FC TEMPO - Teplýšovice 6:0

Proti, převážně o rok mladším klukům, se náš tým prosadil z kraje utkání. Dokonce jsem si dovolili zahodit penaltu, kdy Vojta trefil tyč, jinak se nic zvláštního nedělo. Až ke konci se střelci probudili a zaslouženě zvítězili. Celé utkání jsme měli pod kontrolou a hrálo se převážně na polovině soupeře.

Branky: Soukup 2, Polívka, Obuškevič, Mašek a Tököly 


FC Tempo - FC Vysočina Jihlava 1:0

Těžké utkání s neznámým soupeřem z Jihlavy. Kluci hráli pozorně v obraně a soupeři nedovolili nijak ohrozit naši branku. Z ojedinělé šance a důrazu před brankou se prosadil Péťa Neckář, který dotlačil míč do branky a nás ke třem bodům!

Branka: Neckař P.


FC TEMPO - FK Marila Příbram 0:0

Zápas úplně vytržený z kontextu. Nejhorší zápas jsme odehráli asi tento, poslední ve skupině, s Marilou. Kluci nechtěli hrát, nedohrávali souboje a soupeř si s námi dělal co chtěl. Šance na vstřelení branky měla snad jen Marila a nás od obdržené branky zachránila dvakrát branková konstrukce. Touto remízou jsme dali příležitost Admiře, která vítězstvím o 3 branky v posledním zápase a o gól lepšímu skore skončila první ve skupině a jistá účast v semifinále.


Čtvrtfinále:  FC TEMPO - Junior Praha 2:0

Zápas, který měl rozhodnout, zda budeme bojovat o medaile, či nikoli. Oba týmy, vědomi si důležitosti, hrály velmi opatrně. Náš výkon byl opět o poznání lepš, než poslední zápas s Marilou. Kluci si vytvářeli šance, ale ne a ne, se žádná ujmout. Až se konečně podařilo vstřelit branku Dominiku Ctiborovi, jenž ze skrumáže před brankou dotlačil míč za brankovou čáru. Vítězství pojistil druhou brankou druhý z Dominiků, Holub, jehož tvrdá rána z dálky skončila až za zády brankáře Junioru.

Branky: Ctibor, Holub


Semifinále: FC TEMPO - Slavoj Podolí 1:0

Postupem do semifinále jsem si zajistili nejhůře 4. místo, ale to by asi bylo malinko zklamání. Kluci, velmi natěšení, se pustili do soupeře z Podolí a nechtěli mu dát nic zadarmo. Hrálo se velmi zajímavé utkání, kdy tempo udržovalo převážně Tempo! Byli jsme to my, co jsme měli hodně šancí, ale také jsme to byli my, kdo jsme mohli lacině inkasovat. Po velké hrubce Mišoviče v brance, se řítil hráč Podolí na prázdnou branku, ale jeho střelu do prázdné branky stihl skluzem vykopnout obránce. A tak se podařilo skórovat nám, když se trefil po rohu Vojta Soukup.

Branka: Soukup


Finále: FC TEMPO - FK Admira 0:2

Ve finále jsme se opět potkali s týmem z Kobylis, jako v úvodu turnaje. Utkání tentokrát mělo zcela jiný charakter. Tempo hry udávala Admira, kluci se velmi těžko pohybovali a už na nich byla znát únava, z celodenního turnaje. V utkání jsme se převážně bránili a nedokázali ve předu podržet míč. A tak přišla první z chyb, po které jsme inkasovali. Zkušený tým Admiry si nenechal vedení vzít a jako rychlou pojistku přidal druhý gól a bylo hotovo. Ač jsme se snažili z kluků vyždímat poslední šťávu, nestačilo to a zaslouženě jsme prohráli. I tak kluci odvedli pořádný kus práce!


ZÁVĚR

Turnaj se povedl, druhé místo je hezké umístění. Kluci se snažili a ukazovali, co kdo umí. Potěšilo mě, že to tentokrát nebylo o jednom střelci, ale skoro v každém utkání vstřelil branku někdo jiný. Oceňuji i to, že kluci bojovali i za nepříznivého stavu a chtěli vyhrát. Těšilo mě, že kluci si dokázali vytvářet šance, jen v proměňování se musíme zlepšit, kdy jsme někdy až moc zbrklí v koncovce. Herně kluci splnili vše, co jsem chtěl a tak můžu jen a jen chválit.

Z individualit velmi mile překvapil Kuba Dobiáš, jenž jako o rok mladší, si poradil i s o rok staršími kluky a jeho rychlost platila na soupeře, když se prosazoval převážně po lajně a nebezpečnými centry zatápěl před brankami soupeřů. Stabilně podávali slušné výkony Tom Nejedlík, Martin Obuškevič i Honza Polívka. Ostatní také nehráli špatně, ale někdy jejich výkonu malinko chybělo. Každopádně jako tým, jsem podali slušné výkony a určitě se můžeme těšit na příští rok, kdy budeme bojovat v nejvyšší pražské soutěži mladších přípravek. 

Celkové pořadí:

 1. FK Admira Praha
 2. FC TEMPO PRAHA
 3. TJ Tatran Sedlčany
 4. Slavoj Podolí
 5. Motorlet A
 6. Junior Praha
 7. FK Marila Příbram
 8. ZVVZ Milevsko
 9. FC Vysočina Jihlava
 10. FC Graffin Vlašim
 11. Motorlet B
 12. Teplýšovice