Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


Olympiáda Švábov 2008

22.08.2008 13:47

Ve čtvrtek byla zahájena Olympiáda Švábov 2008, která zcela zastínila svou kvalitou právě probíhající olympiádu v Pekingu. Účast byla stoprocentní, výkony na hraně lidských možností, podmínky ideální.

První disciplínou bylo Švihadlo. Borci se řádně připravovali a vzájemně se povzbuzovali.

A výkony stály za to!

Na jiném sportovišti současně probíhala velmi oblíbená disciplína Panenky. Opět proběhlo rozcvičení před vlastním závodem.

A pak už se jelo narychlo!

Po trochu odpočinkové disciplíně přišla silová část, Skok a Trojskok snožmo. Přes narůstající nervozitu bylo soustředění na výkon maximální.

A za výkony se tleskalo, diváci se dostávali do varu!

Velmi technicky obtížnou disciplínou bylo Autové vhazování do dálky. Měla to být parádní disciplína obránců, ale papírové předpoklady se nepotvrdily.

Nad dodržováním pravidel a měření výkonů dohlížela samozřejmě hlavní komisařka rozhodčích.

Předposlední disciplínou prvního dne olympiády byl Člunkový běh. Jedná se o disciplínou náročnou na orientaci, proto byla nutná důkladná a názorná ukázka od jednoho z rozhodčích.

 

A pak už šlo o vteřiny a destiny do výsledkové listiny!

 

Vrcholem dne se stal běh na 10 minut (kdo uběhne nejdál). Borci si byli vědomi náročnosti tohoto běhu, tomu odpovídala malá strkanice před startem.

Po zásahu rozhodčích bylo možné vyrazit, každý běžel na hraně možností!

 

Tím skončil první den, únava se dostavila, ale to nejdůležitější vydrželo! Dobrá nálada neopustila tváře mladých sportovců!

Nyní, druhý den již máme za sebou i ostatní disciplíny, rozhodčí mají plné ruce i hlavy s vyhodnocením, napětí Kdo to vyhrál roste s každou minutou. Výsledky přineseme ve večerním zpravodajském bloku. Za chvilku vyrazíme na odvetné utkání s FC Vysočina, tak je nutný klid a příprava na toto utkání.

 

 

—————

Zpět