Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


Olympiáda Švábov 2008 (druhý den)

27.08.2008 20:49

Druhý olympijský den měl být ve znamení střelby. To nejtěžší měli kluci již za sebou, ale zároveň věděli, že jde o všechno!

Jako první disciplínu jsme zvolili běh na 30 metrů. Běhalo se po dvojicích, motivace byla velká, minimálně doběhnout první ve dvojici. Na startu proběhla přísná kontrola startovního postavení a pak: "... Připravit, Pozor, Start!..."

a časoměřiči hlídali vše ostřížím zrakem, fair-play muselo být dodrženo.

První střeleckou disciplínou byla Střelba 10 míčů na čas. Na pohled snadná disciplína, ale 5 míčů vycházelo na pravou nohu a druhých 5 míčů na levou nohu. Navíc byla vyžadovaná střelba přímým nártem a to vše na čas, ten byl důležitější než vstřelení branky. To se ale borci zadýchali a byli rádi, že se jede jen jedno kolo!

Pak přišla dovednostní střelba, Střelba 9 míči na přesnost. Střílelo se na branku, v které byly umístěné malé branky a vprostřed byl zavěšen ještě jeden cíl. Rozhodčí museli být chráněni sítí, některé střely měly razanci a hrozilo zranění.

Opět muselo dojít k přísné kontrole postavení míčů, rozhodčí byli nekompromisní.

a mohlo se střílet...

Závěrečnou disciplínou byl Slalom s míčem. Zde se museli kluci soustředit na všechny branky, každé drobné zaváhání znamenalo velkou časovou ztrátu. Opět dobrovolník z řad rozhodčích dělal "předskokana", aby bylo jasné, co se trestá a jak musí kluci postupovat.

No a pak nezbývalo nic jiného než napnout síly a všechen fotbalový um, zdolat nástrahy slalomu a vyhrát. Není nic snažšího:-)

Tím skončila Olympiáda Švábov 2008, která překvapila vysokou kvalitou a vyrovnanými výsledky. Každý z kluků zaslouží velkou pochvalu, opravdu se zlepšili, je vidět, jak mají fotbal rádi. Kompletní výsledkovou listinu naleznete v samostatném článku.

Od komentátorského stanoviště se loučí RM, PK a JK.

—————

Zpět