Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


...na webu Motorletu

11.04.2009 11:49
FC Tempo - MPŘ'A' 2:5 (0:2) Tisk

Tempo.jpg Vítězství venku v úvodním utkání jarní sezóny
13.kolo – Přebor mladších přípravek - Neděle 5.4.2009 12:45 - hřiště Tempo – přír.tráva

Předlouhé bylo čekání na další mistrovské utkání. Přebor mladších přípravek zahájil 13.kolem jarní sezónu teprve o tomto víkendu (12.kolo bylo přeloženo až na závěr sezóny). Zavítali jsme na hřiště FC Tempo, se kterým jsme na podzim na domácím hřišti vybojovali remízu 1:1. Malá předzápasová nervozita pramenila nyní i z toho, že jsme letos teprve
podruhé měli hrát na přírodní trávě. To první utkání se nám hrubě nepovedlo (přátelsky v Řeporyjích) a tehdy bylo velmi znát, jak moc jsou kluci zvyklí na umělou trávu. O Tempu jsme věděli, že má ve svém týmu několik šikovných hráčů, z nichž se jeden například bez problémů prosazuje i v soutěžích starších ročníků. Stavět však na těchto informacích nějakou složitou taktiku u této věkové kategorie prostě nelze a tak jsme se více soustředili na to, abychom se prosadili vlastními zbraněmi a abychom si větší aktivitou prosadili naší hru, nebo donutili soupeře k chybám. Tento záměr se nám nakonec podařil a po prvním jarním kole jsme spokojeni jak s výsledkem tak převážně i s předvedenou hrou a hlavně přístupem našich kluků k utkání.

V úvodu jsme si získali mírnou územní převahu, ale ani jedno z mužstev se do zakončení nedostalo, proto se hra odvíjela i bez hlasitých pokynů ze střídačky. Pak však Tempo zahrozilo dvěma rychlými protiútoky, ale oba skvělým vyběhnutím a odkopem zlikvidoval Martin Lisičan v naší brance. Jenže v 5.min. jsme otevřeli skóre zápasu my. To zprostředka Tomáš Eckhardt vyslal po levé straně Fandu Vondráka a ten přízemním centrem našel Matyáše Kozáka, který podél brankáře poslal míč k levé tyči – 0:1. Hra se poté příliš nezměnila. Častěji jsme sice drželi míč na kopačkách ale Tempo bylo nebezpečné po rychlých nákopech a také rohových kopech. My jsme se dostávali k zakončení po kombinacích a po jedné z nich šla střela Tomáše Vacka těsně vedle branky. Dařilo se nám hru většinou držet daleko od naší branky, přesto se však hráč Tempa Matěj Koubek dostal zleva k nebezpečnému odcentrování míče. Ten stačilo jen tečovat, ale naštěstí pouze prolétl naším pokutovým územím. Ihned z protiútoku jsme ale zahrozili. Martin Ambler uličkou našel Matyáše Kozáka, který však mířil jen do brankáře. Tempo i nadále kousalo a nebezpečný závar před naší brankou jsme vyřešili rohovým kopem. Už se zdálo, že půjdeme do šaten s těsným vedením, když jsme ale měli výhodu rohového kopu my, a Jakub Jelínek zakroutil míč přímo z rohu do branky soupeře – 0:2. Rozhodčí v podstatě ani nenechal rozehrát. Tomu se říká gól do šatny !

Pokyny do druhé půle byly v podstatě stejné jako ty předzápasové. Zdůraznili jsme jen, že se nesmíme nechat ukolébat vedením 2:0, a i nadále nenechat zejména střední záložníky soupeře zpracovat míč a naopak rychlými přihrávkami se dostávat za soupeřovu obranu. K obranné činnosti a napadání jsme vyzývali i naše útočníky. Naopak naše obránce jsme nabádali k rozehrávkám, které by náš útok podpořily. A kluci v aktivitě nepolevili. Hned v úvodu 2.půle Martin Ambler přihrál Tomášovi Eckhardtovi a jeho střela skončila těsně vedle. Další naše akce však již znamenala změnu skóre. Adam Kalabis rychle rozehrál dlouhý aut a Matyáš Kozák okamžitě zakončil – 0:3. Když pak Tomáš Vacek poslal Matyáše dobrou přihrávkou do další velké šance (škoda, že Matyáš místo přihrávky na Fandu Vondráka volil střelu), zdálo se, že už nás nic nemůže ohrozit. Navíc naši obránci (Adam Vološin, Marián Breza a Tomáš Krejčí) jednoduše řešila většinu útoků. Ale ! Jeden z takových výpadů Tempa jsme odvrátili na roh a z něho snížil hráč soupeře Kny na 1:3. Další naší šancí zvýšit vedení jsme pak pohrdli, když po akci Martina Amblera pálil Matyáš Kozák těsně vedle. Ve chvíli, kdy jsme opět přebrali aktivitu a hráli na polovině soupeře přišla studená sprcha. Naši hráči byli příliš vytažení vpředu a tak došlo v našich zadních řadách k přečíslení. První ránu ještě Martin Lisičan vychytal, ale k odražené střele se dostal hráč Tempa Tököly a do prázdné branky skóroval – 2:3 ! (Tento hráč se trefil do naší sítě i v podzimním remízovém utkání). Z jasného utkání tak začalo být drama. Tempo vycítilo šanci a času ještě zbývalo dost. Naštěstí se po faulu trefil z trestného kopu Matyáš Kozák – 2:4, a když potom v závěrečných minutách po téměř překombinované akci (Eckhardt, Vondrák, Kozák) dával posledně jmenovaný míč do prázdné branky bylo definitivně rozhodnuto – 2:5.

Jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli, protože tým Tempa má svou sílu a není náhoda, že přezimoval na pátém místě tabulky. V dalším kole nás čeká další utkání s týmem z horních pater tabulky – na domácím hřišti přivítáme v pondělí odpoledne tým Admiry.

Sestava:
Lisičan – Vološin, Breza, Krejčí – Kalabis, Eckhardt, Ambler, Vacek, Lehner – Kozák, Vondrák, Jelínek 

Převzato z www.fotbal-motorlet.cz

—————

Zpět