... na webu Motorletu

21.09.2008 21:10

Spravedlivá remíza v prvním domácím utkání

Sobota 13.9.2008 9:00 - hřiště UMT Klausova.

V týdnu před tímto mistrákem jsme odehráli přátelské utkání (3x20 min.) na Zličíně, který nastoupil i s kluky roč.98 v sestavě (o dva roky staršími), a i přes prohru 0:3 (0:1,0:1,0:1) jsme byli s výkonem spokojeni. Poprvé v této sezóně jsme se pak v sobotu ráno představili na domácí půdě, a na Klausovce přivítali mužstvo FC Tempo, které v úvodním kole vydřelo doma tři body v souboji s Admirou. A podle zpráv našeho pozorovatele, který toto utkání shlédl jsme věděli, že nás nečeká lehký soupeř. Naše mužstvo stále není kompletní, ale na to se samozřejmě nemůžeme a ani nechceme vymlouvat. V druhém kole jsme tedy především chtěli odčinit špatný výkon z úvodního zápasu s Duklou. To se celkem podařilo naplnit, a zejména v prvním poločase se nám hra poměrně dařila. Vytvořili jsme si dostatek dobrých příležitostí, ale trápíme se nyní v zakončení. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a vítězství se po šancích na obou stranách mohlo přiklonit k oběma soupeřům. Nestalo se tak, a oba týmy si celkem spravedlivě připsaly do tabulky po jednom bodu.

Utkání jsme zahájili velmi aktivně, a od začátku jsme se tlačili před soupeřovu branku. Obrana se dobře posouvala a tak se k zakončení dostávali i hráči ze zadní řady. První to zkusil slušnou střelou Tomáš Krejčí. Problémy nám dělalo pouze vyvezení míče od postranních čar. Hra se nám pak dlouho odvíjí na krajích hřiště v prostorách, odkud můžeme jen těžko ohrozit soupeřovu branku. Tak tomu bylo i v úvodních minutách. Když se však podařilo Tomášovi Vackovi míč vyvézt, hned měl možnost zakončit. Jeho dobře umístěnou střelu k tyči však brankář vytlačil na roh. Krátce na to mířil těsně vedle Kuba Jelínek. Tempo se v tu chvíli jen sporadicky dostávalo na dostřel naší branky. Až teprve zhruba ve 12.minutě zahrávali hráči soupeře sérii rohových kopů, a hned jsme poznali, že tyto situace pro nás jsou velmi nebezpečné. Zatímco naši hráči před míči stále uhýbají, hráči Tempa do nich chodili suverénně hlavou. Na tyto standardní situace jsme odpověděli jednou z největších šancí v zápase. Kuba Jelínek se na pravé straně parádně uvolnil a předložil míč do vyložené šance Fandovi Vondrákovi. Ten však zamířil pouze do brankáře. Další naší střelu vyslal na branku opět Tomáš Vacek, ale minula tentokrát levou tyč soupeřovy branky. Za neproměněné šance tak přišel trest. Opět rohový kop a úplně volný hráč Tempa tři metry před brankou nerušeně hlavou otevírá skóre – 0:1. Obávali jsme se, aby kluci neklesli do kolen, ale nestalo se tak, a za chvíli jsme naštěstí srovnali. Ošemetnou situaci na pravé straně řešil Tomáš Vacek dlouhým vysokým centrem před branku. Brankář soupeře míč špatně odhadnul a ten jej přeskočil – 1:1.

Do druhé půle nastoupil soupeř mnohem důrazněji a s větším nasazením, a výsledkem byla vyrovnanější hra. My jsme se sice v součtu více zdržovali na soupeřově polovině, ale hráči Tempa byli mnohem více nebezpeční v zakončení před brankou. Tak tomu bylo i při dalším rohu soupeře, po němž už míč pomalu směřoval do sítě, ale na brankové čáře ho zachytil Jirka Wolajnyk. Dostávali jsme se v těch chvílích směrem dopředu postupnými útoky, které mnoho nebezpečí pro Tempo neznamenaly. Naopak tvrdou střelu soupeře bravurním zákrokem vyrazil Jirka Wolajnyk na roh, a v tu chvíli náš tým jednoznačně podržel. Oba týmy pak hrály velmi opatrně pokud možno bez chyb vzadu. Bylo jasné, že jedna chyba mohla rozhodnout celý zápas. Když už se blížil konec utkání, ocitl se ve vynikající šanci Kuba Jelínek, ale k naší smůle mu střela nesedla, a míč skončil mimo branku. Stav se tedy již nezměnil a zrodila se tak naše první remíza.

Hra, kterou jsme v tomto zápase předvedli byla diametrálně odlišná od prvního utkání, ale stále je samozřejmě mnoho věcí, které jsme mohli řešit lépe, nebo které musíme kluky naučit řešit lépe. Ať už jde o individuální, nebo kombinační, týmové dovednosti. S přístupem našich hráčů k utkání jsme však tentokrát byli spokojeni a to je pro naše snažení asi to nejdůležitější.