18.03.2012 21:07

Zimní liga Háje 2012

Turnaje | 18. 03. 2012 - 19:17 | Otmar Mansour + Filip Semorád
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer

Před týdnem skončil další ročník hájecké zimní ligy. Letos jsme pořádali turnaj pro kategorii starších žáků, mladších žáků a starší přípravky. Háje se ve všech třech kategoriích umístili na bedně (SŽ - 2. místo, MŽ - 1. místo, Spř - 3. místo).

Zima nám letos nenadělila tolik sněhu jako loni, a tak jsme měli po loňské náročné zimě menší problémy s odklízením hřiště. Letošní zima však byla chladnější, teplota mnohdy sahala až pod -10 stupňů Celsia. Týmy to však zvládli a dokázali odehrát většinu utkání ve stanovených termínech.

Kategorie přípravek se letos zúčastnilo pět týmů, které si to rozdaly mezi sebou dvoukolově. Suverénně si pro vítězství došla Čafka. Drama se však odehrávalo od 2. do 4. místa, kde na sebe byly nalepené Háje, Vršovice a Jesenice. Muselo rozhodnout až poslední kolo. Na konci tabulky se pohybovaly Lipence, které však statečně vzdorovaly soupeřům s půlkou mladších kluků. I přesto si připsaly dvě zasloužené výhry.

V mladších žácích bylo celkem osm mužstev. Na turnaj se přihlásil i střediskový Vyšehrad, který od začátku potvrzoval roli papírového favorita. Radost z prvenství na turnaji mu však překazili domácí, neboť Vyšehrad porazili 5:2 a díky lepšímu vzájemnému zápasu ligu vyhráli. Pořadí na 3.-5. místě bylo velmi vyrovnané a rozhodl pouhý bodík o tom, že se nakonec z bronzových medailí budou radovat na Tempu.

Starší žáky letos okořenila účast dorostenek Slavie Praha. Tím jsme rozšířili počet na 9 účastníků. Pro všechny bylo zpestřením nastoupit proti holkám, které se prezentovaly velice dobrým fotbalem. O titulu se rozhodovalo mezi dvěma týmy, a to FC Háje JM a Podolím. Napjatě se tedy očekával vzájemný zápas, ve kterém bylo úspěšnější Podolí a bez ztráty kytičky tak turnaj vyhrálo.

Věříme, že se všem účastníkům na naší zimní lize líbilo. Snad splnila účel, a to připravit pořádně tým do těžkých jarních zápasů, do kterých Vám přejeme mnoho úspěchů. Budeme se těšit na další fotbalová setkání, třeba zase za rok u nás na Hájích.