DEPKA Z TEMPA

TEMPO – ADMIRA „Vikingové“ 2-1 (2-0)

Gól Vikingů: Vojtěch Chocholouš

Sestava: Zach / Smutný – Herel, Witowski – Krčmář, Záruba, Vácha – Vondrášek, Lapka, Dvořák, Budař – Bergman, Procházka, Hradil – Chocholouš, Čadek

Vstup do nové soutěže, přeboru mladších přípravek, se Vikingům 7. 9. 2008 nepovedl. O výsledku rozhodla hned šokantní první minuta, kdy domácí Tempo potrestalo dvě chyby obrany. Tempo se pak, zejména ve druhém poločasu, soustředilo na kontrolu dvoubrankového náskoku.

Admira se snažila prosadit kombinačně, což se jí často i dařilo, ale vinou nedůrazné a nepřesné střelby se nepodařilo dát kontaktní gól už v prvním poločase. Tempo vsadilo na užší kádr hráčů (3 kluci odkopali celých 50 minut bez střídání), jindy mimořádně nebezpečný Matěj Koubek se obětoval pro ubránění výsledku a razantními odkopy překazil mnoho akcí Vikingů.

Ve druhém poločase vrcholil nápor Admiry brankou Vojty „Brka“ Chocholouše, který se trefil přesně mezi nohy domácího brankáře, ale ani jesličky nepřivodily obrat ve skóre. Další skrumáže před bránou Tempa se nepodařilo usměrnit do výrazně šance, přes hradbu zelených dresů se nepovedlo ani lépe vypálit zdálky. Kluci bojovali až do konce, zasloužili si za bojovnost až do konce alespoň bod. Po vítězství Tempa 2-1 tak kluci poznali, že i takhle krutý umí být fotbal. Vikingové prohráli zápas, ve kterém nebyli horší než soupeř.