05.11.2011 19:41

FC Tempo Praha B - ABC Braník B 2:5 ( 2:2 ).

Úterý 27.9.2011 v 17:00  tráva

Góly a asistence:

4´ DOBŘANSKÝ JINDŘICH ( TEMPO ) - 1:0, 8´ Skalický Lukáš ( Plechatý Jiří ) - 1:1, 12´ Manzac Filip ( Kubata Karel ) - 1:2, 19´ DOBŘANSKÝ JINDŘICH ( TEMPO ) - 2:2,37´ Měchura Lukáš ( Plechatý Jiří, Nový Daniel ) - 2:3, 47´ Červinský Marek ( Nový Daniel, Plechatý Jiří ) - 2:4, 56´ Fencl Matyáš ( Hour Zdeněk ) - 2:5,

Sestava a hodnocení:

Paleček 9 - Moravec 10 ( Barák 9 ), Hour 10 ( Drozd 10 ) - Červinský 9 ( Vilkner 9 ), Měchura 9 ( Skalický 10 ), Fencl 9 ( Macháček Filip 9 ) - Nový 9 ( Kubata 9 ), Plechatý 9 ( Manzac 9 ),

V předehrávaném utkání 5.kola jsme se střetli v "derby" utkání s odvěkým rivalem z nedalekého Tempa. K zápasu jsme nastoupili na výborně připraveném a hlavně kvalitním trávníku hlavního hřiště, což zcela jistě kladně přispělo k úrovni tohoto utkání. Hned od začátku jsme se ujali iniciativy, ale na rozdíl od předchozích utkání v soutěži jsme během úvodních třech minut žádnou ze svých třech šancí nevyužili. Naopak, byli to domácí, kteří využili našeho zaváhání při obranné činnnosti jednoho ze záložníků a ve 4. minutě se ujali vedení 1:0. Gól nás naštěstí nerozhodil a náš tlak se stupňoval. Již za 3 minuty bylo vyrovnáno, když si na Plechyho roh výborně naběhl Skaly a z voleje zavěsil - 1:1. Za další necelé čtyři minuty jsme se radovali podruhé - Karel ve vápně krásně podržel míč a předložil ho Filipovi jako na podnose uličkou mezi dvěma hráči soupeře - 1:2. V 19. min nám nevyšla rozehrávka, čehož soupeřův hráč využil k vyrovnání - 2:2. To se hold občas ještě stane a přesto budu po klukách stále požadovat takovéto rozehrání místo nakopnutého míče do země nikoho. První poločas nakonec skončil smírně, ale vzhledem k tomu, co jsme na hřišti předváděli, neměl jsem o osudu druhé půle sebemenší obavy. Svou převahu jsme korunovali vedoucím gólem již po necelých dvou minutách hry. Všichni tři hráči, kteří se na gólu podíleli dokonale rozebrali soupeřovu obranu a gól byl již jen třešničkou. Ve 44. minutě Dominik zbytečně ve vápně fauloval a následovala penalta. Malou sebedůvěru domácích podtrhlo i to, že jí nikdo nechtěl jít kopnout / alespoň z mého pohledu to tak vypadalo a několik hráčů si míč předávalo /. Tu však domácí hráč poslal vedle naší branky asi o 1,5 metru !! Ve 47. minutě jsme opět rozebrali obranu Tempa a i díky chybě gólmana skórovali počtvrté. Závěrečný gól byl opět další parádou - Mates předvedl neuvěřitelné sólo až od vlastního vápna přes několik hráčů, které zakončil prudkou střelou z vápna pravačkou ( tedy svou béčkovou nohou ! ) přímo pod břevno. Co říci závěrem - celý tým zahrál na podrtrženou jedničku. Potěšilo i to, jakým způsobem si kluci poradili s posilou domácího týmu z 99 Obermajerem, kterého nenechali prakticky kopnout a oba Lukášové s ním vyhrávali veškeré souboje. V tomto utkání jsme podali patrně vůbec nejlepší výkon, co kdy tento tým sehrál a zejména druhá půle toho byla důkazem. Přejme si jen, aby to kluci dokázali častokrát zopakovat. Tím nesnižuji výkon domácího týmu, který se snažil, hrál také dobře, ale na nás dneska určitě neměl.