Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!

Kolovraty - Tempo 1:4

11.12.2010 14:25

První utkání v zimní přípravě a hned výhra. Zimní liga na Hájích byla odložena, ale tým Kolovrat nám navrhl sehrát přátelské utkání na jejich umělé trávě. Bohužel jsme do utkání mohli počítat jen s torzem hráčů! Ve čtvrtek jsme doufali s 10-ti kluky, ale do soboty se bohužel situace změnila a z různých důvodů se nás sešlo přesně 8! I tak jsme si chtěli zahrát. Pro některé kluky to bylo náročné, ale do dalších utkání určitě přínosné.

Utkání začali s převahou domácí, kteří měli dostatek elánu a také pár kluků na střídání. Domácí se do nás zakousli a vypadalo to, že dneska budeme mít problémy, abychom neudělali ostudu. Úvodní nápor jsme přežili a po čase jsme začali také vystrkovat růžky. Hlavním tahounem ve směru do útoku byl Martin "Márty" Richter. V 16. minutě minutě Martin nabral rychlost a jako válec si razil cestu k brance Kolovrat. Za záchrannou brzdu zatáhl obránce Kolovrat v těsné blízkosti jejich branky a pískal se volný přímý kop. K jeho exekuci se postavil sám faulovaný Martin a krásným "angličanem" nedal brankáři šanci a poslal nás do vedení - 0:1!

Brankou jsme se chytili a domácí naopak obdržená branka malinko srazila. Začali jsme hrát více kombinačně. Výborně se prezentoval Kryštof "Kykop" Polák, který po pravé "lajně" dělal starosti domácímu, o hlavu většímu, záložníkovi. Kryštof se ze začátku pomalu dostával do tempa, ale od poloviny první půle makal jak do obrany tak do útoku. Připravoval zajímavé centry pro kluky a jeho průniky byly velmi nebezpečné. Už se chýlil poločas ke svému konci, když jsme vybojovali rohový kop. K jeho zahrání se postavil právě Polák a jeho centr dolétl na hlavu nejmenšího hráče na hřišti, Honzy Pechy, který zcela nekrytý zvýšil krátce před poločasem naše vedení - 0:2!

Krátká poločasová pauza na doplnění tekutin a krátkou poradu. Kluci si na dvě minutky oddychli a šlo se zase hrát. Do druhého poločasu jsme chtěli hrát hlavně fotbal, snažit se kombinovat a přidat ještě nějakou branku. Za první poločas se moc neukázal Danny Višvader, což byla docela škoda. Druhý poločas začal v podobném duchu jako končil ten první. Neúnavný bojovník Richter se snažil ohrožovat branku soupeře i z větších vzdáleností. Dobře mu sekundoval Polák, se kterým si v tomto zápase velmi rozuměl. Chtěli jsme oživit hru a trošku zahřát i našeho střelce Višvadera. Poslali jsme teda ve 32. minutě Danny Višvadera do útoku místo Honzy Pechy, který zaujal jeho místo v záloze. A co se nestalo... Márty vyslal krásnou přihrávku na Dannyho a ten podél vyběhnuvšího gólmana zvyšuje naše vedení již na 3:0!

Ve 41. minutě se dočkali i domácí, když Dominika Holuba prostřelil z blízkosti domácí nekrytý hráč. Ale poslední slovo v utkání měl ještě Danny Višvader, který ve 49. minutě zvyšoval do prázdné branky, po přihrávce Kryštofa Poláka, na 4:1 pro Tempo. Do konce utkání se nic nezměnilo, i když v 50. minutě měli obrovskou šanci domácí, ale tu jim zmařil Dominik Holub.

Chtěl bych pochválit všech 8 hráčů za výborný přístup. Obranu dobře řídila naše nová posila ze Sparty Krč, Tomáš "Tomíno" Čermák. Tomáš se ukázal v prvním našem zápase a s jeho výkonem jsme byli velmi spokojeni. Další nový hráč Honza Pecha se uvedl brankou. Kluci makali od začátku do konce i když to chvílemi bolelo, tak zatli zuby! Takto by to mělo vypadat vždycky!

FAKTA K UTKÁNÍ

Kolovraty - FC Tempo Praha 1:4 (0:2) - hř. Kolovraty UMT

Branky Tempa: 32. a 49. Višvader (na první Richter, na druhou Polák), 16. Richter, 25. Pecha (Polák)

Sestava Tempa: Holub - Ctibor, Čermák, Mašek, Višvader, Richter, Polák, Pecha.