Jsme jeden tým, který nic nevzdává, bojuje a drží při sobě! JSME TEMPO!


FC Vysočina Jihlava - FC Tempo Praha 5:4

24.08.2008 16:29

Na odvetné utkání v Jihlavě jsme se vydali stejně jako na předešlé, vlakem. Tentokrát jsme ho odehráli na umělé trávě. Od začátku utkání byli aktivnější domácí hráči. Z našich kluků již od rána nevyzařovalo tolik energie, jako tomu bylo v předešlých dnech. Únava z předešlých tréninků již na ně ulehla, ale ani tak nechtěli dát svou kůži zadarmo!

Domácí hráči sice byli po celý začátek utkání aktivnější, ale byli jsme to právě my, kteří jsme jako první skórovali. V 10. minutě se ještě neujaly střely Poláka a Petra Neckaře, ale v 11. minutě se po rohovém kopu a závaru před brankou nejlépe zorientoval Kryštof Tököly a dostal nás do vedení – 0:1. O dvě minuty později uvolnil pěknou přihrávkou do běhu Péťa Neckař Honzu Polívku, ale jeho střela byla zblokována.

Už v 15. minutě se měnilo skóre zápasu po druhé. Péťa Neckař vyslal do samostaného úniku Dominika Ctibora, který si s nabídnout příležitostí a postupem na samotného brankáře hravě poradil – 0:2.

Vedení 2:0 bylo pro kluky uklidňující, ale domácí se nenechali zahanbit. Ihned se začali víc a víc tlačit před naší branku a využívali našich chyb v obraně. Po jedné takové chybě musel daleko z branky i D. Holub a šanci se mu podařilo zmařit, ačkoli prý šlo o faul, když mu domácí útočník zajel důrazně do ruky. Následoval další útok, po němž již přišla branka. Střelu z dálky Dominik Holub neudržel a vypadla mu tak nešťastně, že se dokutálela do branky – 1:2.

Už už se blížil konec poločasu, když domácí zahrozili po druhé a byla z toho branka. Již po několikáté rozehráli rohový kop nakrátko a jelikož je nikdo z našich hráčů nenapadal, došli si s míčem až k brance a vyrovnali na 2:2.

O poločase jsme vystřídali v brance opět brankáře, Dominika Holuba nahradil Martin Mišovič. Ale bohužel nás postihla i další lehká zranění a tak jsme měli spíše lazaret, než hráče na střídání. Druhý poločas jsme ale začali vcelku dobře. Dominik Holub si na sebe navlékl a zařadil se na kraj zálohy.

Ve 3. minutě vyslal asi z půlky hřiště vysokou střelu na branku, která zapadla za domácího brankáře - 2:3.

Ve 41. minutě již bylo opět vyrovnáno na 3:3. Kluci již hráli jen silou vůle a snažili se soupeři hlavně znesnadnit průchod k naší brance, což se však ve 47. minutě nepovedlo K. Polákovi. Jeho zbytečné držení míče a jeho následnou ztrátu potrestali domácí ve vedoucí branku na 4:3, když se domácí hráč v tváří-tvář nemýlil.

Již za minutu vyrovnal opět Dominik Ctibor. Po velmi pohledné akci na jejímž začátku byl opět Péťa Neckař. Jeho přihrávka našla Honzu Polívku a ten ještě posunul na lépe postaveného D. Ctibora, který si míč zpracoval, udělal i kličku brankáři a už se pomalu dostal mimo branku, ale ještě že měl míč na své silnější levé noze a za pomocí tyče dopravil míč do branky – 4:4. Trenér Mašek pomalu upadal do mdlob, po takové akci, ale po zdárně dokončené akci si oddechl.

Kluci již neměli sílu a míče jen odkopávali. Zápas se chýlil ke konci a i když čas už vypršel, přišla jedna z posledních akcí, po které se podařilo domácím nám vrátit porážku z prvního zápasu a skórovat na konečných 5:4.

Klukům patří i přes prohru dík, za předvedenou hru a branky. Kluci makali co mohli a i když jim síly docházeli, vrahali se do všeho s velkou chutí.

Tímto zápase i skončilo naše letní soustředění na Vysočině a již nás čeká vyladit formu na první mistrák, před kterým ještě sehrajeme přátelské s Chodovem a Modřanama.

FC Vysočina Jihlava – FC Tempo Praha 5:4 (2:2)

Branky Tempa: Ctibor 2, Tököly a Holub

FC Tempo Praha: Mišovič, Holub – Jirků, Pšenička, Mašek, Dobiáš, Tököly, Soukup, Polívka, Ctibor, Polák, Černý, Neckař P., Neckař M., Rožníček, Machovský

—————

Zpět